Angajații primăriei, direcțiilor și societăților subordonate Consiliului Local au răspuns din nou prezent unei noi acțiuni de ecologizare

Asociația “Prietenii de lângă tine” a organizat astăzi, 17 septembrie, o acțiune de ecologizare înscrisă în calendarul Let’s do it, prilejuită de Ziua Națională de Curățenie.

Ca de fiecare dată, aproximativ 200 de angajați ai primăriei, direcțiilor și societăților subordonate Consiliului Local s-au alăturat acestui eveniment de conștientizare și responsabilizare a populației.

Acțiunea s-a desfășurat în tot orașul, iar rezultatul l-a reprezentat sutele de saci plini cu pet-uri, ambalaje și alte deșeuri menajere aruncate pe domeniul public.

Ultima modificare: 17.09.2022 – 17:29 de către Administrator

Anteriorul Deschiderea oficială a celei de-a V-a ediții a Târgului de Carte organizat de Biblioteca Județeană I.A. Basarbescu